11. VZPON NA KRVAVEC ODLIČNO USPEL

28. 8. 2016

Zadnja sobota v avgustu je bila rezervirana za tradicionalni, tokrat že 11. kolesarski vzpon za kralja in kraljico Krvavca, ki je letos štel tudi za državno prvenstvo za amaterske kolesarje v vzponu. Na start Pod Jenkovo Lipo smo privabili 201 kolesarja.

Vzpon za DP in Pokal Slovenije se je končal na Jezercih na Krvavcu, cilj kraljevskega vzpona pa je bil letos po dolgem času spet pri brunarici Sonček.

Krono kralja Krvavca letos osvojil Matej Kimovec (KLUB VAŠKA RUNDA), ki je najhitrejšega pri merjenju časov Luko Tavčarja (CALCIT BIKE TEAM), potem ko je temu spustila zračnica, prehitel le slabih 100m pred ciljem. Kaljičino krono pa si je ponovno, že sedmič zapored, nadela Špela Škrajnar (GANESHA TEAM). Sicer je najhitreje na prvi cilj prišel Luka Tavčar, gorski kolesar s člansko MTB licenco, a je tekmoval izven konkurence. Za nov rekord krvavške dirke je potreboval 37 minut in 32 sekund.

Med drugimi zanimivostmi smo spremljali tudi napet trbojski vaški dvoboj med Borisom ter Andrejem, naš mladi član Natan Gregorčič je že na svojem prvem tekmovanju domov odnesel pokal za 2. mesto, med tekmovalci v cilju pa se je odlično izkazal tudi šmorn izpod kuhalnice naše kuharske mojstrice Silve.

Najhitrejši BAM.Bi je bil Primož Porenta, najhitrejša BAM.Bika pa naša novopečena članica Matejka Nabernik.