POKLJUŠKI KOLESARSKI “BIATLON” IN RAVAN ŠTIRINOŽCEV

24. 7. 2017

Na letošnji dirki za Pokal Bleda so kolesarji na soboto preizkušali asfaltirano biatlonsko progo na Pokljuki, po kateri pa so krožili brez strelnega orožja. So pa zato streljali “metke” drugačne vrste. Najbolj racionalno jih je porabila Maja Zajec s 1. mestom (Ženske A), Edvard Detičk (Master F) je svoje naboje poslal v tračo 2. mesta, Dare Reven (Master G) pa je “pristreljal” 3. mesto.

Naslednji dan, v nedeljo, je bila na sporedu 2. dirka za Pokal Polanskih Puklov, vzpon na Pasjo Ravan. Tu je najbolj blestela Tina Ušeničnik, saj je na vrh prikolesarila kot prva v svoji kategoriji. Primož Porenta je bil drugi v svoji, Uroš Verčič 3., prav tako v svoji starostni skupini. V eni od starejših so se od 2. do 4. mesta zvrstili kar trije BAM.Bi-ji, Jani Debeljak (2.), Tomo Čuk (3.) ter Lado Žakelj (4.). Porenta je bil ob tem 2. tudi generalno.