BAM.Bi-ji NA UWCT PRVENSTVU V AVSTRALIJI

4. 9. 2016

V Avstraliji v Perthu se je končalo svetovno prvenstvo amaterskih kolesarjev, ki se ga je kljub doseženim kvalifikacijam zaradi oddaljenosti in s tem povezanimi stroški udeležilo le nekaj slovenskih tekmovalcev. BAM.Bijeve barve so zastopali Uroš Verčič, Dunja Selan ter Tina Ušeničnik.

a

Danes zgodaj zjutraj je bila na sporedu cestna dirka, v kateri so tekmovalci kategorij do 55 let so prevozili 154,5 kilometrov z 10 vzponi, ženske in starejše kategorije pa 105,8 kilometra s 6 vzponi. Start je bil ob 1:00 zjutraj po našem času v  Perthu, cilj pa v Kalamundi, kjer so tekmovalci vozili zaključne kroge z dvema vzponoma.

a

Med ženskami do 34 let je Dunja Selan v sprintu treh kolesark za 3. mesto potegnila srednjo slamico in končala tik pod stopničkami, na 4. mestu. V kategoriji od 40 do 44 let, kjer je Borja Jelič postal svetovni podprvak, je Uroš Verčič končal na 34. Slovenija je imela še eno predstavnico. Lanska svetovna prvakinja v kategoriji žensk 65+ Tina Ušeničnik je dirko končala blizu stopničk, na 5. mestu.